Cyberbajarz

Cyberbajarz

Reżyseria: Michał Tramer
Scenografia: Michał Tramer/ Bartosz Socha
Opracowanie muzyczne: Szymon Strużek
Kostiumy: Anna Kandziora
Realizacja świateł i dźwięku: Piotr Sadlik

Grają:
Beata Zawiślak
Bartosz Socha
Szymon Strużek

W spektaklu wykorzystano rysunki Michała Wojnara.

Dwaj wielcy konstruktorzy – Trurl i Klapaucjusz testują Maszynę Która Potrafi Wszystko na Literę N. Błahostką dla niej jest NEUTRON, NASTURCJA czy nawet NARRACJA opowieści o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła. Czy jednak konstruktorzy zrozumieją morał płynący z tej baśni? Czy doskonała maszyna może być niebezpieczna? Czy ocaleje świat? Czy Maszyna Która Potrafi Wszystko na Literę N będzie umiała stworzyć… Naprawdę Niezwykły Nastrój? Nie ma innego wyjścia – musisz przekonać się OSOBIŚCIE!

Spektakl jest adaptacją prozy wybitnego polskiego pisarza Stanisława Lema, a dokładnie dwóch opowiadań: „Jak ocalał świat” i „Bajka o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła”. Obydwa opowiadania łączy nie tylko niezwykły poziom literacki, ale także przesłanie, które w pewnym momencie wypowiada Trurl: „…w rękach złego użytkownika każde urządzenie może być szalenie niebezpieczne”. Jest ono szczególnie ważne w czasach kiedy coraz bardziej uzależniamy się od coraz większej liczby, coraz doskonalszych, urządzeń.
Ogromnym walorem „Cyberbajarza” jest oprawa plastyczna – efektowna scenografia, oryginalne lalki, wzbogacone elektroniką, elementy teatru cieni. To wszystko, w połączeniu a absurdalnym humorem, typowym dla autora, powoduje, że spektakl, choć powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych, bawi miłośników dobrej literatury w każdym wieku.

Spektakl współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Jeśli istnieje możliwość – proszę o umieszczenie tych informacji na stronie www, w druku lub przesłanie do innych osób.

Przedstawienie odbędzie się 29 października 2011, o godzinie 17.00, w siedzibie teatru, w Katowicach, al. Niepodległości 2.
Ceny biletów: 12 zł dorośli i 10 zł dzieci

Fotografia Teatralna. Zdjęcia promocyjne ze spektaklu.

strona Teatru gryiludzie.pl


gryiludzie