W najbliższą sobotę 12 listopada w ramach III edycji festiwalu „Ursynów ma teatr!”,  Teatr La M.ort zaprezentuje spektakl „Wyprowadzka”, który będzie podsumowaniem dotychczasowej działalności grupy w warszawskiej dzielnicy Ursynów.

Teatr La M.ort – po raz ostatni na Ursynowie
„Wyprowadzka”
12 XI godz. 19.00
III Festiwal „Ursynów ma teatr!”
Natoliński Ośrodek Kultury
Obsada: Milena Suszyńska, Arek Detmer, Klaudiusz Kaufmann, Rafał Szałajko, Katarzyna Klimek.
Reżyseria: Ewelina Kaufmann
Muzyka: Maciej Kierzkowski

Pożegnalne przedstawienie „Wyprowadzka” w reżyserii Eweliny Kaufmann to zbiór fragmentów spektakli takich jak „Następni”, „Wszystko zamiast” czy „HamletMaszyna”,   które uzupełni muzyka Macieja Kierzkowskiego i prezentacja multimedialna. W spektaklu zagrają: Milena Suszyńska, Arek Detmer, Klaudiusz Kaufmann, Rafał Szałajko i Katarzyna Klimek.

Teatr La M.ort jest nieinstytucjonalnym teatrem, który powstał w Warszawie w 1999 roku. Założony przez reżyserkę Ewelinę Kaufmann, która wraz z grupą zawodowych aktorów tworzy spektakle angażujące Widza i prowokujące do refleksji, w imię myśli Kantora, że „do teatru nie wchodzi się bezkarnie”. Jest to teatr robiony bez zbędnych środków, niepotrzebnego przepychu, praktycznie czarno-biały, a wręcz czarno-szary w swojej stylistyce.

Od początku swej działalności Teatr La M.ort korzystał z gościny Natolińskiego Ośrodka Kultury należącego do Spółdzielni Mieszkaniowej „Wyżyny”. Zespół stanowią zawodowi aktorzy, absolwenci Wydziałów Aktorskich, niejednokrotnie wyróżniani prestiżowymi nagrodami (m.in. Anna Grycewicz, na co dzień aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Piotr Bajtlik, Ilona Chojnowska, Arkadiusz Smoleński czy też Arkadiusz Detmer, znany z głównej roli w filmie Konrada Niewolskiego „Symetria”).

 

 

W 2009 roku z inicjatywy Eweliny Kaufmann odbyła się pierwsza edycja Festiwalu „Ursynów ma teatr!”, podczas którego Teatr La M.ort świętował dziesięciolecie pracy dając przegląd swych spektakli. W trakcie drugiej edycji Festiwalu (2010) zespół grał spektakl „HamletMaszyna”.

W czasie tegorocznej edycji spektaklem „Wyprowadzka” pożegna swoją ursynowską publiczność.


Dodaj komentarz