Program Festiwalu

Program Międzynarodowego Festiwalu Ruchu

W programie:

22.09 (wtorek)

  • WARSZTATY CHOREOGRAFICZNE DLA DZIECI (Bar Bara, ul. Świdnicka 8b)
    • 10:00-12:00 Segni Mossi
  • VOICE TALE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-13:00 Ditte Berkeley
    • 13:30-16:30 Ditte Berkeley
  • LEKCJE OTWARTE (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-17:30 Taniec Współczesny – Adrian Bartczak

23.09 (środa)

  • WARSZTATY CHOREOGRAFICZNE DLA DZIECI (Bar Bara, ul. Świdnicka 8b)
    • 10:00-12:00 Segni Mossi
  • IMPROWIZACJA (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • VOICE TALE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-13:00 Ditte Berkeley
    • 13:30-15:30 Ditte Berkeley
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 14:00-17:00 Taniec Współczesny – Adrian Bartczak
  • WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Bar Bara, ul. Świdnicka 8b)
    • 20:00 Wernisaż wystawy Segni Mossi
    • 20:30 Spektakl „Intercontinental”, Marysia Stokłosa

24.09 (czwartek)

  • STANY WYŚNIONE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-14:00 Anna Nowicka
    • 15:30-18:30 Anna Nowicka
  • IMPROWIZACJA (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • VOICE TALE (The One Hostel, Rynek 30)
    • 11:00-14:00 Ditte Berkeley
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 14:00-17:00 Taniec Współczesny – Adrian Bartczak
  • LABORATORIUM RUCHU ESK (Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro)
    • 12:00-14:30 Matthieu Ehrlacher
  • WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Bar Bara, ul. Świdnicka 8b)
    • De Stilte (spektakle i warsztaty dla dzieci)
      • 15:30-16:30
      • 16:30-17:30
      • 18:15-19:15
    • 20:00 Debiuty
      • Spektakl „Banalnie łatwy trik”, Kinestrefa
      • Spektakl „I że Cię nie opuszczę aż do śmierci”, Szymon Dobosik, Maciej Kosteczka

25.09 (piątek)

  • STANY WYŚNIONE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-14:00 Anna Nowicka
    • 15:30-18:30 Anna Nowicka
  • IMPROWIZACJA (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • LABORATORIUM RUCHU ESK (Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro)
    • 12:00-14:30 Matthieu Ehrlacher
  • WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Klubokawiarnia NEON SIDE, ul. Ruska 46C)
    • 19:30 Jam Session Soap City i przyjaciele
    • 21:30 Slave to The Vibe (set DJ-ski)

26.09 (sobota)

  • STANY WYŚNIONE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-14:00 Anna Nowicka
    • 15:30-18:30 Anna Nowicka
  • IMPROWIZACJA (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 10:45-12:15 Technika Ruchu – Witek Jurewicz
    • 16:00-17:30 Technika Ruchu – Witek Jurewicz
  • WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
    • 10:00-14:00 Audycja do Warsaw Dance Department (The One Hostel, Rynek 30)
    • 20:00 Spektakl “At the table there is an accumulation of emotions attached by everyday hard”, Matthieu Ehrlacher (Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b)
    • 22:00 Silent Disco (Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b)

27.09 (niedziela)

  • IMPROWIZACJA (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 10:45-12:15 Technika Ruchu – Witek Jurewicz

 

1.presspack_RUSZA_FESTIWAL_2015

Galeria fotografii promocyjnej

Rusza Festiwal 2015 – Program

22.09 (wtorek)

  • WARSZTATY CHOREOGRAFICZNE DLA DZIECI (Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b)
    • 10:00-12:00 Segni Mossi
  • VOICE TALE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-13:00 Ditte Berkeley
    • 13:30-16:30 Ditte Berkeley
  • LEKCJE OTWARTE (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-17:30 Taniec Współczesny – Adrian Bartczak

23.09 (środa)

  • METODA FELDENKRAISA (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 9:00-10:30 Aldona Chróściewicz
  • WARSZTATY CHOREOGRAFICZNE DLA DZIECI (Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b)
    • 10:00-12:00 Segni Mossi
  • IMPROWIZACJA (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • VOICE TALE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-13:00 Ditte Berkeley
    • 13:30-15:30 Ditte Berkeley
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 10:45-12:45 Partnering vs. Improwizacja – Natalia Pieczuro
    • 14:00-17:00 Taniec Współczesny – Adrian Bartczak
  • WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b)
    • 20:00 Wernisaż wystawy Segni Mossi
    • 20:30 Spektakl „Intercontinental”, Marysia Stokłosa

24.09 (czwartek)

  • METODA FELDENKRAISA (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 9:00-10:30 Aldona Chróściewicz
  • STANY WYŚNIONE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-14:00 Anna Nowicka
    • 15:30-18:30 Anna Nowicka
  • IMPROWIZACJA (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • VOICE TALE (The One Hostel, Rynek 30)
    • 11:00-14:00 Ditte Berkeley
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 10:45-12:45 Partnering vs. Improwizacja – Natalia Pieczuro
    • 14:00-17:00 Taniec Współczesny – Adrian Bartczak
  • LABORATORIUM RUCHU ESK (Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro)
    • 12:00-14:30 Matthieu Ehrlacher
  • WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b)
    • De Stilte (spektakle i warsztaty dla dzieci)
      • 15:30-16:30
      • 16:30-17:30
      • 18:15-19:15
    • 20:00 Debiuty
      • Spektakl „Banalnie łatwy trik”, Kinestrefa
      • Spektakl „I że Cię nie opuszczę aż do śmierci”, Szymon Dobosik, Maciej Kosteczka

25.09 (piątek)

  • METODA FELDENKRAISA (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 9:00-10:30 Aldona Chróściewicz
  • STANY WYŚNIONE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-14:00 Anna Nowicka
    • 15:30-18:30 Anna Nowicka
  • IMPROWIZACJA (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • DRAMATURGIA TAŃCA (Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro)
    • 10:00-14:00 Elżbieta Chowaniec, Aneta Jankowska
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 10:45-12:45 Partnering vs. Improwizacja – Natalia Pieczuro
  • LABORATORIUM RUCHU ESK (Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro)
    • 12:00-14:30 Matthieu Ehrlacher
  • WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Klubokawiarnia NEON SIDE, ul. Ruska 46C)
    • 21:30 Slave to The Vibe (set DJ-ski)

26.09 (sobota)

  • METODA FELDENKRAISA (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 9:00-10:30 Aldona Chróściewicz
  • STANY WYŚNIONE (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 11:00-14:00 Anna Nowicka
    • 15:30-18:30 Anna Nowicka
  • IMPROWIZACJA (The One Hostel, Rynek 30)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • DRAMATURGIA TAŃCA (Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro)
    • 10:00-14:00 Elżbieta Chowaniec, Aneta Jankowska
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 10:45-12:15 Technika Ruchu – Witek Jurewicz
    • 12:30-14:30 Partnering vs. Improwizacja – Natalia Pieczuro
    • 16:00-17:30 Technika Ruchu – Witek Jurewicz
  • WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
    • 10:00-14:00 Audycja do Warsaw Dance Department (The One Hostel, Rynek 30)
    • 20:00 Spektakl “At the table there is an accumulation of emotions attached by everyday hard”, Matthieu Ehrlacher (Bar Barbara, ul. Świdnicka 8b)

27.09 (niedziela)

  • METODA FELDENKRAISA (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 9:00-10:30 Aldona Chróściewicz
  • IMPROWIZACJA (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5)
    • 15:30-18:30 Marysia Stokłosa
  • DRAMATURGIA TAŃCA (Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro)
    • 10:00-14:00 Elżbieta Chowaniec, Aneta Jankowska
  • LEKCJE OTWARTE (Aula ASP, pl. Polski 3/4)
    • 10:45-12:15 Technika Ruchu – Witek Jurewicz
    • 12:30-14:30 Partnering vs. Improwizacja – Natalia Pieczuro

 

Galeria fotografii

 

z najlepszymi światowymi tancerzami, performerami oraz pedagogami
Międzynarodowy Festiwal Ruchu – Rusza Festiwal Trwają zapisy na zajęcia z najlepszymi światowymi tancerzami, performerami oraz pedagogami

Program IFF 2011 – Interdyscyplinarny festiwal sztuki alternatywnej

IFF 2011 – program nurtu głównego

14.09. 2011 (środa)
SIBEL KOSE & Z. LEWANDOWSKI TRIO- OTWARCIE FESTIWALU godz. 19:00, sala teatralna CS Impart (Turcja, Polska)

15.09.2011 (czwartek)
OPAT- Grupa Teatralna TE-O-KA godz. 19:00, sala teatralna CS Impart (Polska)
MALARZ PATRZY NA WROCŁAW- zbiorowa wystawa godz. 19:00, galeria ImpArt (Polska)
INWIGILATOR- projekt Pawła Modzelewskiego godz. 19:00, galeria „Na Dole” (Polska)

16.09.2011 (piątek)
JOHN MORAN…AND HIS NEIGHBOR, SAORI godz. 19:00, sala teatralna CS Impart (USA)
ZDZISŁAW NITKA- TŁUMACZENIE SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ LISKOWI godz. 19:00, sala kameralna CS Impart (Polska)

17.09.2011 (sobota)
JOHN MORAN…AND HIS NEIGHBOR, SAORI godz. 19:00, sala teatralna CS Impart (USA)
MICHAŁ ZYGMUNT- KONCERT godz. 20:30, sala kameralna (Polska)

18.09.2011 (niedziela)
ZŁAMANE PAZNOKCIE. RZECZ O MARLENIE DIETRICH godz. 19:00, sala kameralna CS Impart (Polska)

21.09.2011 (środa)
ARDEF- premiera monodramu Anny Skubik godz. 20:00, sala kameralna CS Impart (Polska)
ANDRZEJ DUDEK- DÜRER- Przekraczanie godz. 19:00, sala filmowa CS Impart (Polska)

22.09.2011 (czwartek)
KOMPLEKS PORTNOYA- TEATR KONSEKWENTNY godz. 19:00, sala kameralna CS Impart (Polska)

23.09.2011 (piątek)
LENINGRAD- spektakl muzyczny godz. 19:00, sala kameralna CS Impart (Polska)

24.09.2011 (sobota)
EYES IN THE COLORS OF THE RAIN- RootlessRoot Company godz. 19:00, sala teatralna CS Impart (Grecja, Słowacja)
EDGAR ALLAN POOH: RAVEN- Teatr Vesele Skoky godz. 20:30, sala kameralna CS Impart (Czechy)

25.09.2011 (niedziela)
PUNKTY MISTYCZNE- Piotr Piesiewicz godz. 15:00, Rynek- Wrocław (Polska)
WIELKI EGZAMIN- spektakl wokalno- muzyczny, reż. J. Szydłowski (Polska)

26.09.2011 (poniedziałek)
REQUIESCAT- Spółdzielnia Theatralia godz. 19:00, sala teatralna CS Impart (Włochy)

27.09.2011 (wtorek)
REQUIESCAT- Spółdzielnia Theatralia (godz. 19:00, sala teatralna CS Impart (Włochy)
SPECIAL JAZZ SEXTET- koncert, godz. 20:00, sala kameralna CS Impart (Polska)
ZŁOTA KACZKA – przedstawienie dla dzieci, godz. 10:00, sala kameralna CS Impart

28.09.2011 (środa)
SCHOOL FOR NEW DANCE DEVELOPMENT – „Exercises for Hero”
SCHOOL FOR NEW DANCE DEVELOPMENT – „Billions”
ROBERT JARMUŻEK – koncert, godz. 21:00 kawiarnia „Autograf” CS Impart

29.09.2011 (czwartek)
SCHOOL FOR NEW DANCE DEVELOPMENT- „Patchwork. Model techniczny”
SCHOOL FOR NEW DANCE DEVELOPMENT- „D.I.Y. Dive in Yourself”

02.10.2011 (niedziela)
AKCJA GRUPY STARY BANAN godz. 16:00, ul. Świdnicka k. Rynku (Polska)
ŚWIĘTO WIOSNY- teatr tańca godz. 18:00, sala teatralna CS Impart (Polska, UK, Szwecja)

04.10.2011 (wtorek)
WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O TEATRZE, A BOICIE SIĘ ZAPYTAĆ- Teatr Montownia, godz. 18:00, sala kameralna CS Impart (Polska)
SZELMOSTWA SKAPENA- Teatr Montownia, godz. 21:00, sala kameralna CS Impart (Polska)

05.10.2011 (środa)
MARCIN FIC QUINTET- koncert jazzowy, godz. 19:00, sala kameralna (Polska)

07.10.2011 (piątek)
TRAKTAT O MANEKINACH- Teatr Wierszalin, godz. 19:00, sala teatralna CS Impart (Polska)