Teatr Imka – Repertuar Wrzesień 2011

REPERTUAR NA WRZESIEŃ:

„Deus ex machina”

23 września, godz. 18.00 – PREMIERA
24 września, godz. 17.00; 25, 26 września, godz. 19.00

Krzysztof Garbaczewski i Marcin Cecko przygotowują w Teatrze IMKA nowy projekt teatralny oparty na dramacie „AYRTON SENNA DA SILVA” Roberta Bolesty, tekstach pisarza J.G. Ballarda oraz teoretyka kultury Paula Virilio.
Oprócz kontekstu Formuły 1, rywalizacji Ayrtona Senny i Alaina Prosta oraz śmiertelnej kraksy na torze Imola w 1994 roku twórców interesuje również Viriliowski projekt Muzeum Wypadku, sprzężenie technologii, postępu i katastrofy. Virilio krytycznie opisuje cywilizację opartą na prędkości, a w rosnącym tempie zmian widzi potencjał końca znanego nam świata. U Ballarda wypadek jest fetyszem dla jego granicznych bohaterów, a zderzenie samochodów to ostateczny akt sprzężenia Człowieka i Maszyny.

Występują: Laura Breszka, Katarzyna Zawadzka, Lesław Żurek, Paweł Smagała, Andrzej Szeremeta

„Dzienniki” Witolda Gombrowicza

27, 28, 29 września, godz. 19.00

Nigdy żaden naród nie potrzebował śmiechu bardziej, niż my dzisiaj. I nigdy żaden naród nie rozumiał śmiechu – jego roli wyzwalającej. Ale śmiech nasz dzisiejszy już nie może być śmiechem żywiołowym, czyli automatycznym – musi to być śmiech z premedytacją, humor stosowany na zimno i z powagą, musi to być najpoważniejsze zastosowanie śmiechu do naszej tragedii. Ten śmiech traktowany strasznymi koniecznościami powinien by objąć nie tylko świat wrogów, ale przede wszystkim nas samych i w tym co mamy najdroższego.

Występują: Iwona Bielska, Magdalena Cielecka, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Andrzej Konopka, Jan Peszek.

„Sprzedawcy Gumek”

30 września, godz. 19.30

Spektakl nagrodzony w trzech kategoriach na Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach!
Sprzedawcy Gumek to trójka bohaterów. Kobieta i dwóch mężczyzn. Zupełnie różni, ale w tym samym punkcie swojego życia. Zrozumieli, że życie przecieka im między palcami i rozpaczliwie próbują jeszcze zawalczyć o miłość.

Występują: Aleksandra Popławska, Łukasz Simlat, Janusz Chabior

Więcej info:www.teatr-imka.pl

tel. 22/ 339 05 20
rezerwacja@teatr-imka.pl

Teatr IMKA
ul. Marii Konopnickiej 6
00-491 Warszawa

hello


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*